Sergilenen uzaylı cesetlerinin ‘insan yapımı’ olmadığı doğrulandı!

Meksikalı tıp uzmanları, geçen hafta milletvekillerine sunulan “insan dışı” kemiklerin insan yapımı olmadığını söyleyerek, “kafataslarının herhangi bir şekilde birleştirildiğine ya da manipüle edildiğine dair bir kanıt bulamadıklarını” belirttiler.

Noor Kliniğinde iki örnek teste tabi tutuldu ve Jaime Maussan’ın YouTube kanalı tüm süreci canlı olarak yayınladı. Meksika Deniz Kuvvetleri sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Araştırma Enstitüsü müdürü José Zalce Benitez sonuçları açıkladı ve incelemelerin sözde uzaylıların tek bir iskelete ait olduğunu ve insan eşyalarıyla bir araya getirilmediğini kanıtladığını söyledi.

Örneklerden birinin “canlı, bozulmamış, biyolojik ve gebelik döneminde” olduğunun şaşırtıcı bir şekilde keşfedilmesi Benitez liderliğindeki ekibin bir başka başarısıydı. Dünya dışından geldiği varsayılan devasa karın yumrularından yumurta olduğunu öne sürdü.

New York Post’un aktardığına göre, Benitez daha önce “Bu cesetlerin insanlarla hiçbir ilişkisi olmadığını teyit edebilirim” demişti.

BİR UFO KAZASINDAN DEĞİL

İki örneğin kafatasları genişlemişti ve her ellerinde üçer parmak vardı. Sözde 2017 yılında Peru’nun Cusco kentinde keşfedilmişlerdi. Her biri iki kol ve iki bacağa sahip olan vücutlarının geri kalanı insansı görünse de kafaları insan dışı özelliklere sahip.

Meksika Kongresi’nde mumyalanmış örnekleri tanıtan Jaime Maussan, güçlü ve hafif kemiklere sahip olduklarını, dişlerinin bulunmadığını ve Dünya’nın en nadir metallerinden ikisi olan kadmiyum ve osmiyum implantlara sahip olduklarını söyledi. Maussan’a göre, DNA’larının yaklaşık üçte biri “bilinmiyor”, bu da “karasal evrimimizle” ilgili olmadıklarını gösteriyor.

CESETLER EDİLEN YEMİN ALTINDA SUNULDU

Bir gazeteci olan Maussan, Meksika Kongresi’ndeki açılış sırasında araştırmasını yemin altında sundu ve örneklerin bir UFO kazasının sonucu olmadığını da iddia etti. Sky News’in haberine göre Maussan’ın iddiasına göre bu örnekler diatom (yosun) madenlerinde keşfedildi ve sonunda “fosilleşti”.

The Independent’ın haberine göre, bu iddialara tepki olarak Manchester Üniversitesi Fizik ve Astronomi Fakültesi’nden Profesör Brian Cox, uzaylı örneklerinin bağımsız olarak doğrulanmasını talep etti ve bir örneğin biyoteknoloji firması 23andme’ye gönderilmesini önerdi. Cox, zeki bir uzaylı ırkının insanlara benzeyeceğinden şüphe duyuyordu.

UZAYLILARI SERGİLEYEN MAUSSAN DAHA ÖNCE YANILMIŞTI

Jaime Maussan daha önce de uzaylı yaşamı keşfettiğini iddia etmişti. Maussan 2015 yılında Peru’da Nazca’da keşfedilen mumyalanmış bir cesedin dünya dışı bir varlığa ait olduğunu iddia etmiş, ancak daha sonra yapılan testler cesedin bir insan çocuğuna ait olduğunu göstermişti.

Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi, araştırmacılarının karbon testini sadece 2017 yılında bir müşteri tarafından verilen deri örnekleri üzerinde yaptıklarını, gerçek örnekleri hiç görmediklerini açıkladı. Kurum, karbon tarihlemesi yapılan örnekleri sadece yaşlarını belirlemek için kullandıklarını, kökenlerini belirlemediklerini söyledi.

PERU ‘UZAYLI CESETLERİ’ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu arada New York Post, Peru’nun geçen hafta Meksika meclisinde gösterilen ve UFO komplosu meraklılarını heyecanlandıran “insan olmayan uzaylı cesetleri” hakkında daha fazla bilgi edinmek için cezai soruşturma başlattığını bildirdi.

Peru Kültür Bakanı Leslie Urteaga, insan özellikleri taşıdığını belirttiği ancak İspanyol öncesi eserler olarak nitelendirdiği kalıntıların tahliyesini sorguladı. Olayla ilgili olarak suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x