Öğretmenden İsrail bayrağından rahatsız olan öğrenciye tehdit: Kafanı keserim

CNN’nin haberine göre, Georgia eyaletinde 7 Aralık’ta meydana gelen olayda, 7. sınıf öğretmeni 51 yaşındaki Benjamin Reese, sınıfa İsrail bayrağı getirdi.

Yahudi olan Reese, bayraktan rahatsızlığını dile getiren öğrencisine hakaretler savurdu ve onu “başını kesmekle” tehdit etti.

Olayın görgü tanıklarının ifadelerine dayanan polis raporunda, Reese’in öğrenciye ağır küfürler ettiği ve “Senin o kafanı kesmeliyim” ifadesini kullandığı belirtildi.

Olayın yaşandığı sırada yan sınıfta ders veren başka bir öğretmen, Reese’in öğrenciye hitaben, “Yahudi bayrağıma saygısızlık ettiği için onu arabamın arkasından (bağlayarak) sürükleyip kafasını keseceğim” dediğine şahit olduğunu aktardı.

YALANLADI, SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Olayın ardından okul müdürü ve polis yetkilisiyle karşılaşan Reese, ilk aşamada kimseyle konuşmadığı yönünde yalan beyanda bulundu. Daha sonra İsrail bayrağından rahatsız olduğunu söyleyen öğrencisini “antisemitik” davrandığı yönünde uyardığını ancak “ırkçı bir şey” söylemediğini savundu.

Reese’in, olayı ayrıntılarıyla anlatması istendiğinde sinirlendiği ve “kapı tutucuyu tekmelediği” ifade edilen raporda, öğretmenin polis yetkilisine “medeni haklarını kullandığını” söylediği aktarıldı.

KEFALETLE SERBEST

Houston bölgesi polis yetkilileri, görgü tanıklarının ifadelerinden oluşan raporu inceledi ve öğretmen Reese’i, “bir çocuğa eziyet etmek” ve “terör tehdidinde bulunmak” suçlamalarından gözaltına aldı.

Yerel medya, gözaltına alınan Reese’in, 7 bin 500 dolar kefalet ödeyerek dava sonuçlanana kadar serbest kaldığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x